See tervendav kristallimandala aitab kontakti saada kuldajastu energiatega, mis on just praegu Maa peale tagasi pöördumas. Kuldajastu energiaid iseloomustab 12 tšakra süsteemi aktiveerumine, mis avab teadvuses uued võimalused ning äratab ülemeelelised võimed. Kuldajastu energiatele häälestavad meid ka selle mandala loomisel kasutatud kristallid: seleniit (ergastab pea kohal asuva hingetähe tšakra ning harmoniseerib kõiki ülejäänud tšakraid selle energiaga), kaltsiit (avab hingetähest veelgi kõrgemale jääva tähevärava tšakra), küaniit (aktiveerib kausaaltšakra ning ühendab meid universaalse teadvusega) ning hematiit (aktiveerib maatähe jalataldade all ja toob kõrgemate maailmade valguse vereringesse ning rakutasandile).

 

 

Kuldajastu Atlantise tšakrad

Tšakrad on seotud meie tõelise olemusega. Nad on vibreerivad valgusekettad meie kehas, mis toovad meisse kõrgematelt tasanditelt tarkust ja teadmisi. Nad mõjutavad meie elu iga aspekti ja vallandavad meie sees oleva vaimse, psühholoogilise ja füüsilise väe. Et kasutada seda energiat, mis Teisse tšakrate kaudu siseneb, kõrgemaks hüvanguks, tuleb Teil oma peenkeha iga päev tugevdada ja puhastada. (Vt harjutust teksti lõpus.)

 

Kaheteistkümne tšakra süsteem

 

Kuldajastu Atlantises elanud inimestel oli kaksteist täismahus toimivat põhitšakrat. Need olid järgmised:

 

1. Tähevärav. Praegu asetseb see umbes 30 cm kõrgusel pealae kohal.

2. Hingetäht. Praegu asetseb see umbes 15 cm kõrgusel pealae kohal.

3. Kausaaltšakra. Praegu asetseb see 8–10 cm kaugusel kuklast pea keskjoonel.

4. Kroontšakra. See asetseb pealael.

5. Kolmanda silma tšakra. See asetseb silmade vahel, keset otsmikku.

6. Kurgutšakra. See paikneb kurgu piirkonnas.

7. Südametšakra. See asetseb rinna keskjoone alaosas.

8. Päikesepõimikutšakra. See paikneb päikesepõimikus.

9.  Nabatšakra. See on kohe naba all.

10. Sakraaltšakra. See asetseb kõhu allosas.

11. Juurtšakra. See paikneb lülisamba põhimikul.

12. Maatäht. See asetseb 15 cm jalataldadest allpool.

 
 
TÄHEVÄRAV

Atlantise kuldajal oli tähevärava tšakra kõikidel inimestel avatud, võimaldades neil olla ühenduses Allikaga. See ühendus oli üks esimestest privileegidest, mis kaotsi läks, kui ego end ilmutama hakkas. Ajal, mil tähevärava tšakra täielikult toimis, olid inimeste koljud ja ajud märgatavalt suuremad. Siis paiknes nimetatud tšakra pealaele lähemal, ehkki ei puudutanud seda kunagi. Nüüd asetseb see tšakra umbes 30 cm kõrgusel pea kohal, kuid ka varem jäi ta alati väljapoole keha. See tšakra ei saa kunagi kuuluda millegi konkreetse juurde, sest on ise kõik asjad ja nähtused üheaegselt.

Just selle tšakra aktiveerimisel saavad kõrgvaimsed inimesed kogeda üliteadvust. Kuni käesoleva ajani on suutnud vaid väga vähesed – üksnes need, kes on elanud pühade paikade eraldatuses ja pühendanud oma elu vaimule – tähevärava tšakrat aktiveerida. Kuid kuna nüüd üha kõrgemaid energiaid Maale valatakse ja inimesed ärkavad väga kiiresti oma vaimsele potentsiaalile, saavutab ka üha rohkem inimesi selle ühenduse. Ainult siis, kui see tšakra on aktiveeritud, suudavad inimesed kogeda üksolemist Allikaga. Et see toimuda saaks, peavad nii meie meel kui süda olema võimelised lahti ütlema kõigest isiksuse ja egoga seotust ning meil tuleb saada üheks oma hingega.

Teadmine üksolemisest on meile sünniga kaasa antud, just nagu visioon kõndimisoskusest, mis kannustab väikelast end püsti ajama ja mitmeid kordi kukkuma, enne kui ta saavutab tasakaalu ja õpib kahel jalal edasi liikuma. Mõnikord on inimesed püüdnud täheväravani jõuda hallutsinogeensete narkootikumide abil, kuid sellised katsed kõrvetavad aju ja võivad peatada kogu edasise vaimse arengu selleks kehastuseks. Mõned inimesed on aga püüdnud alateadlikult ühendust luua, ilma et oleksid olnud selleks vaimselt, emotsionaalselt, mentaalselt või füüsiliselt valmis, ja vigastanud oma närvikanaleid, mis on viinud selliste haigusteni nagu skisofreenia ja maniakaalne depressioon.

Kuid nüüd on käes aeg, mil inimesed, kes on vaimselt seda väärt ning sealjuures mõistlikult maandatud, oma ülestõusmise teekonnal edasi liiguksid. Siis avaneb tähevärava tšakra ning see võimaldab meil tagasi tuua kuldajastu puhtuse ja uskumatu vaimse armu. See aeg ON käes. Kristallidest on tähevärava avamisel abiks kaltsiit.

 

HINGETÄHT

Hingetäht on ühenduslüliks tähevärava ning kausaaltšakra ja kroontšakra vahel. Praegusel ajal on selle tšakra ülesandeks vahendada tähevärava puhast energiat ning tuua see vaimselt pühendunud inimeste hingetasandile.

Kui hing lahkub surres füüsilisest kehast, siseneb ta hingetähte. Siin hakkab hing õppima üksolemist kõige olemasolevaga ning alles siis, kui ta selle on omandanud, saab ta liikuda edasi järgmisesse etappi. Hingetähel on ainulaadne võime talletada valgust, ent selle tšakra äratamise juures on ülimalt tähtis, et ka maatähe tšakra aktiveeritud oleks. Nad mõlemad on ühe terviku kaks poolt ning peavad toimima tasakaalus.

Hingetäht on üheteistkümnes tšakra ja 11 on number, mis tähistab uut algust. See viitab potentsiaalile, mida omame, et oma elu uueks luua – selliseks, nagu olid atlantlaste elud kuldajastul. Praegusel ajal paikneb hingetäht pea kohal, kuid varem asetses see aju sisemuses.

Kui vaid suudaksime aru saada, et kõik olemasolev on omavahel lahutamatult seotud ning jagab üht ja sama vaimset olemust, siis pöörduks tingimusteta armastus inimkonna juurde tagasi. Ja tasakaalustunud yin ja yang, naiselikkus ja mehelikkus meie sees, kiirgaksid maailma valgust ja sulgeksid eraldatuselõhed inimeste vahel. On käes aeg kuulata oma südant ja oma hinge, sest mõistusest ei leia me vastuseid iialgi. 

Kogu maailma teadmised ei kaalu üles armastust. 

Hingetähe avamiseks tuleb meil neutraliseerida mentaalset saastatust üheteistkümnenda tšakra piirkonnas. Ebakõlalised mõtted ja uskumused, ka need, mis pärinevad meie esivanematelt, on kristalliseerunud ning nad tuleb lihtsalt minema pühkida. Selleks:

1. Maanda end. Jalgade juurde põrandale asetatud must turmaliin aitab sul seda teha.

2. Kujutle kuldvalget energiapalli hingetähe tšakras kiirgamas.

Pea meeles, et iga kord, kui saadad välja ebaterve mõtte, projektsiooni või kujutluse, saastad seda piirkonda uuesti, seega tuleks antud harjutust pidevalt korrata. Seda piirkonda saastavad ka narkootikumid, depressioon ja madalamad astraalreisid, nagu võib ette tulla unenägudes või kui kujutled midagi madalamatest emotsioonidest lähtudes.

Kui lõpuks hingetähe aktiveerid, siis koged sügavat sidet kõige olemasolevaga. Kristallidest aitab sul seda saavutada seleniit.

Üheskoos võimaldavad tähevärav ja hingetäht vaimse ja maise energia ühtesulamist. Tähevärav laseb läbi ülaltpoolt alla voolava puhta jumaliku olemuse, samal ajal kui hingetäht tõmbab Maa poolt ülespoole kundalini energiat ja loomseid instinkte. Segunenuna moodustavad need energiad selle, mida tunneme kõrgema teadvusena – see on meie Jumalik Mina.

 

KAUSAALTŠAKRA

See tšakra on võimeline filtreerima hingejõudu mentaalkehasse, juhul kui oleme valmis end küllaldasel määral õpitud uskumustemustritest lahutama. See tähendab, et peame avama oma parema ajupoolkera ning õppima nägema tervikpilti, otsima avaramaid kontseptsioone. Selleks et hingetäht saaks kosmilisi energiaid edastada, peab mõistus olema avatud ja valmis neid tõlgendama. Atlantise aegadel paiknes ka see tšakra tolleaegsete inimeste enam arenenud aju sisemuses.

Just kausaaltšakra kaudu saame kõrgematest vaimsetest sfääridest sõnumeid ning võtame vastu uusi ideid. See tšakra saab avaneda alles siis, kui meil on saavutatud täielik kontroll oma mõtete üle. Meelerahu ja mõttevaikus on eluliselt tähtsad ning võib kuluda aastaid mediteerimist, enne kui kausaaltšakra saab oma ülesannet tõeliselt täitma hakata. Alles siis, kui nimetatud tingimused on täidetud, võid kuulda oma mõtetes tähtede sõnumeid.

Kui kasutad mediteerimise ajal küaniiti, annab see sulle rahu ja tasakaalutunnet. Küaniit aitab sul olla rahulik ka keset kaost, nii suudad tõusta kõrgemale kõikidest maise elu raskustest ja katsumustest ning püsida kirkana. Pea meeles, et ideed on nagu maasse külvatud seemned: neil kulub aega idanemiseks ja maapinnast läbimurdmiseks. Ideed idanevad kausaaltšakras ning vajavad manifesteerumiseks aega.

Madalamad tšakrad kannavad informatsiooni kausaaltšakrast üle kogu keha laiali.

 

KROONTŠAKRA
 
See tšakra, mida sümboliseerib tuhande-õieleheline lootos pealael, avaneb hingevalguse vastuvõtmiseks. Peaingel Jofiel vastutab selle tšakra arenemise eest.

 

KOLMANDA SILMA TŠAKRA
 
See tšakra otsaesise keskel on selgeltnägemise, jumaliku tarkuse ja kõrgema mentaalse tervendamise keskus. Selle eest hoolitseb peaingel Rafael.
 
 
KURGUTŠAKRA
 
Seda tšakrat valitseb peaingel Miikael. Just selle tšakra kaudu väljendame oma tõde. Kui me oma jumalikku missiooni täitmast tõrgume, pingestub kaela tagaosa. See on kurgutšakra tagumine aspekt. Kui see keskus on aga korralikult arenenud, saavad meist võimsad kaasloojad.

 

SÜDAMETŠAKRA
 
See tšakra avaneb sedamööda, kuidas arendame empaatiavõimet, osavõtlikkust, kaastunnet ja tingimusteta armastust.

 

PÄIKESEPÕIMIKUTŠAKRA

See on teadmiste keskus ja enamik inimesi talletab seal oma hirme. Arenedes muutub see tšakra tarkuse toimel kuldseks. Me muutume vaikseteks, kirgasteks ja sügavalt rahulikeks, kui taas oma varasemate kehastuste tarkuseni jõuame.

 

 NABATŠAKRA

 See keskus on seotud emotsioonide, sensuaalsuse ja suhtlemisega.

 

 SAKRAALTŠAKRA

 Siin hoitakse kõiki seksuaalseid impulsse ja tundeid.

 

JUURTŠAKRA

 See tšakra püüab rahuldada meie põhilisi ellujäämisega seotud vajadusi, nagu seda on peavari, toit ja turvalisus.

 

 MAATÄHT

 
Maatäht ja kaks lisatšakrat jalataldadel moodustavad kolmnurga teravikuga allapoole. See kolmnurk vahendab läbi füüsilise keha maa sisse voolavat jumalikku energiat, tagades sel viisil meie ühenduse Maaga.

Füüsilise tasandi määrab vastandite vaheline tasakaal: „Nii nagu ülal, nõnda ka all.” See tähendab, et tähevärav, hingetäht ja kausaaltšakra, teisisõnu kõrgemad tšakrad, saavad oma valgust ainult siis täielikult väljendada, kui maatäht on ärkvel. Seega peame maatähte aktiveerima kolme ülemise tšakraga üheaegselt. Ei maksa unustada, et maatähte saab ergastada ainult kolmest transperso­naalsest tšakrast lähtuvate kosmiliste kiirte abil, seega ei saa seda eraldi avada. Kuid kõrgema energia teadvus igatseb leida ülimat täitumust, lõigates vilju, mis on võrsunud sügavale ainesse juurdunud eluseemnetest. Tasakaal, mille loovad kolm ülemist tšakrat ja maatäht, võimaldab igavese jõu pühal kohalolekul maakera uuendada ning aidata sel terveneda inimeste poolt tekitatud kahjust.

Kui küllaldane hulk inimesi kannab endas kõrgemat energiat, uueneb ka püramiidide vägi. Praegu on neist energia välja kurnatud, sest nad pole enam otseühenduses tähesüsteemide poolt edastatava valgusega, mida nad algselt suure täpsusega vastu võtma olid häälestatud. See joondumisnihe tekkis Maa telje nihkumise tõttu pärast püramiidide ehitamist. Kuid inimkonna teadvuse tõus energiseerib need uuesti.

Kui maatähe tšakrad hakkavad täisvõimsusel tööle, leiab taas kord aset vaimu ühinemine ainega. See tähendab, et inimkonna poolt hävitatut on võimalik taastada ja Maa on võimeline ennast tervendama. See tähendab ka seda, et meie, inimesed, oleme siis võimelised ennast täielikult tervendama ja elama nii, nagu elati Atlantises. Praegu on hirm tundmatu ees ainus, mis meid tagasi hoiab. Sfinks Egiptuses on kui meeldetuletus, et meie loomalik loomus, juhituna kõrgema teadvuse poolt, saab meid tõsta jumaliku teadvuseni. Meilt palutakse nüüd, et õpiksime elama kooskõlas harmoonia ja tingimusteta armastuse printsiipidega, mis valitsevad jumalikkuseni viivat teed.

Kristallidest aitab maatähte aktiveerida hematiit.

 

HARJUTUS: Tšakrate puhastamine ja tugevdamine


Sulge silmad ja aeglusta oma hingamist. Visualiseeri kõiki tšakraid järjekorras.

Juur – punane

Sakraal – õrnroosa

Naba – oranž

Päikesepõimik – kollane

Süda – roheline

Kurk – türkiis

Kolmas silm – indigo

Kroon – violetne

Kausaal – valge

Hingetäht – magentapunane

Tähevärav – kuldne

Kas nad on puhtad või määrdunud? Kas nad pöörlevad? Puhasta iga tšakrat seni, kuni näed neid kõiki säravavärviliste ketaste või kaunite lilledena. Kui nad on kõik puhtaks saanud, peaksid nad pöörlema sobival kiirusel – mis aga sinu jaoks mugav ja õige tundub. Kui oled jõudnud täheväravani, näe kõiki kahteteist tšakrat kiirgamas ning saatmas oma energiat ja väge igasse su keha rakku. Joo seda energiat, kuni oled valmis silmi avama. Selle harjutuse regulaarne sooritamine aitab sul hoida oma keha, meelt ja vaimu tasakaalus.

Järgnevaid harjutusi sooritasid Atlantise päevil ülempreestrid ja ülempreestrinnad, samuti mõned eriliselt väljavalitud pühitsetud. Igal päikesetõusul ja -loojangul mediteerisid nad päikese väega ühendumiseks, samuti oma kaheteistkümne tšakra korrastamiseks ja laadimiseks. Need on võimsad harjutused, seega ei tohiks neid kergekäeliselt ette võtta.

Esimesest harjutusest on abi eriti kolme ülemise transpersonaalse tšakra aktiveerimisel.

 

HARJUTUS: Kaheteistkümne tšakra hingamine

Hinga nüüd sügavalt sisse, liikudes alt üles läbi kõigi kaheteistkümne tšakra, ning väljahingamisel kujusta kaheteistkümne värviga vikerkaart purskkaevuna tähevärava tipust alla langemas. Iga tšakraga järjekorras töötades, visualiseeri kõigepealt maatähe tšakrat ning näe energiat liikumas maatähest üles juurtšakrasse, sealt sakraaltšakrasse ja nii edasi.

1.  Seisa 10 minutit enne päikese tõusu või loojangut näoga Päikese poole nii, et jalad puudutavad maapinda (ideaalvariandis paljajalu). Aseta hematiit või must turmaliin oma jalgade juurde maha.

2.   Sulge silmad ja hinga sügavalt sisse, samal ajal siruta käsi ülespoole, nii et peopesad oleksid päikese poole pööratud. Hoides käsi sirgelt, taju päikese soojust peopesadel ja oma kolmanda silma juures.

3.   Vii tähelepanu maatähe juurde, mis asub 15 cm jalataldadest allpool.

4.  Alusta väga sügavat sissehingamist, tõmmates oma kujutluses maatähest energiakiirt, mida esindab must värv, üles oma jalgadesse, sealt mööda sääri üles juurtšakrasse.

5.  Jätka sissehingamist, liigu mõttes läbi tšakrate üha ülespoole, visualiseerides neist igaühe värvi ja lisades kõik värvid energiavikerkaarde, mis saab alguse juurtšakras. 

6.  Niipea kui vikerkaare-energia purskub välja tähevärava tipust, alusta väljahingamist, ja näe, kuidas vikerkaar kosena üle sinu langeb, ümbritsedes sind puhta vibreeriva energia mullina. Seejärel siseneb energia taas maasse otse su jalgade juures ning alustab uuesti oma teekonda üles läbi kõigi kaheteistkümne tšakra, maatähest alates.

7.  Jätka kirjeldatud ringlevat hingamist, mille käigus maatähe energia loob ühenduse transpersonaalsete tšakratega. Lase energial liikuda, hoides silmad kinni, kuni päike on kas loojumas või kohe tõusmas.

8.  Seejärel vii käed alla, ava silmad ja lase oma aural ning kehal võtta endasse vikerkaare energia, samal ajal kui ise kas tõusvat või loojuvat päikest naudid.

 

Diana Cooperi ja Shaaron Huttoni raamatust "Avasta Atlantis".

 

Kuldajastu mandala

 


 


 


 

Avaleht  Valgusesaar  Grethiel   E-pood   Tänu   Kontakt